24 Kasım 2017 Cuma

Hamilelik Fotoğraf Çekimim! ♡

Merhabaaa! 

Fotoğraf çekimim dediysem öyle düğündeki gibi aylarca hem iyi çeken hem uygun ücret alan fotoğrafçı arayıp, profesyonel kameralarla profesyonel çekimler yaptık sanmayın :) Tabiki düğünümde çok memnun kalmıştım bir de sonuçta bir kere olan bir şey diye düşündüm hep ama bu işi kendi yapıp da çok güzel işler çıkaranlar var. Biz de neden kendimiz yapmayalım ki dedik.. Her anımda yanımda olan dostumla gün ayarladık ve aldık telefonlarımızı elimize :) Evet henüz makinemiz yok, telefonlarla çekim yaptık. Ama bizim için harika anılar birikti  

Şu an hamileliğimin 8. ayındayım. Bu fotoğrafları henüz 3,5 4 aylıkken çekinmiştik :) Eşim askere gideceği için fırsat bulamayız diye biraz erken bir çekim de yapalım demiştik. Yaklaşık 1 ay önce eşimle sonbahar konseptli fotoğraflar çekindik bir de yine bize ve bebeğimize anı olsun diye. Daha önceki postlarda 1 2 fotoğraf koymuştum ama ayrıca bir yazıda onları da yayınlayabilirim :)

Gelelim bizim minikle baharlı, güneşli, yeşilli anılarımıza :)O'nun için güzel beyaz bir sepet aldım. Allah izin verirse kitaplarını ya da oyuncaklarını koyarım ilerde diye düşünmüştüm. Fotoğraflara da nasip oldu kendisi :) Evimde salona serdiğim bu tüylü minik kilimi içine yerleştirip ona ait bir iki şey koydum sepetin içine. Bir çift minnak ayakkabı, arılı çıngırak.. Bir de minik balonlar astım :) Fazla kalabalık olmadan tatlı bir tema oldu bence :)


Fotoğraflarda bu sepeti çok fazla kullandık  


Birkaç tane de pinterestten kartlar bulup düzenleyip çıktı aldım :) Farklı pozlar için de pintereste başvurabilirsiniz. Çok hoş fikirler var.


Çekimi Ankara'da Mavi Göl'de yaptık. Eşimle buraya pikniğe gelmeyi çok seviyoruz. Bu çekimi burda yapmak da bizi fazlasıyla mutlu etti :)


Elbisemi Modanisa ya da Sefamerve gibi siteden sipariş etmiştim. Hem fotoğraf çekimi için bembeyaz bir elbise istiyordum hem de ilerisini de düşündüm, Allah izin verirse bebek için toplantı yaparsak yine böyle bir elbise giymek isterim dedim. Hem o arada bir de elbise seçmekle uğraşmam, hazır olmuş olur :)

Bebeğimiz erkek olduğu için tatlı mavilerle kombinledik, azıcık klasik olsun :))

Gökyüzü de bize uydu, masmaviydi o gün ♡ :)


 Şu son fotoğrafları yüklerken nedense sıkıntı oldu, çözünürlükleri gelmedi kaç kere denesem de :/ 

İşte miniğimizle ilk fotoğraflarımız :) İnşallah aynı pozları kucağımızdayken de verebiliriz :)

Allah isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin bu duyguları inşallah. 

Umarım birileri için de fikir olur yazım :) Hadi siz de alın elinize kameranızı, telefonunuzu, bir tane de arkadaşınızı, bebeğinize anı biriktirin ♡ :)

Mutlu günler!8 yorum:

 1. Maşallah.Bebeğinize sağlıkla kavuşmanızı dilerim.İlk kez bu tip fotoğrafar çekildiğini gördüm.Değişik geldi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederimm inşallah :) her şeyin fotoğraf çekimini çıkarıyorlar güzel de oluyor :))

   Sil
 2. Harika bir çekim olmuş ve bence çok profesyonel görünüyor:)
  Maşallah size sağlıkla gelsin yavrucak:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten mii teşekkür ederim :) inşallah amin :)

   Sil
 3. Ne güzel bir an olmuş :D Sağlıkla kucağınıza almanız dileğimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi :)) teşekkür ederim :) inşallahh :)

   Sil
 4. Yaa fotoğraflara bakınca içim açıldı yine çok güzeller~ :)

  YanıtlaSil