5 Ağustos 2012 Pazar

Ramazanda araştırın.gezin. O kadar güzel kutlamalar var ki. Başka zamanlara gidiyo insan. Bugün Hamamönü'ndeydim. Sahil çarşıları gibi daracık sokakları dolu dolu tezgahları var. Eski evler restoranlar...Gerçekten eski ramazanlar denilen şeyi yaşıyorsunuz. 


Birsürü de ufak tefek şeyler aldım. Hiç dayanamam :)

Fularlara bayıldım! Kocaman tezgah fular dolu hepsi 1 liraydı şunu da bunu da derken kaptırdım birsürü aldım :) İncecikler yaz kış kullanılır. Çeşit çeşit bitkisel, dekoratif sabunlar var. Sivilce, kepek, selülit, kokulu sabunlar... Hediyelik birsürü de sabun aldım. Bozuk para cüzdanları var çeşit çeşit. Ben amacı dışında kullanıyorum genelde.Minik tokalarımı saklıyorum, müşterilerim için parfüm testerları koyuyorum, daha büyükleri makyaj ıvır zıvırlarıyla dolu. Kokular, esanslar satan bi tezgah vardı. Hiç sevmem çok ağır gelir bana ama meğer ne kadar tatlı hafif kokulu olanları da varmış onların. Minik minik şişelerde milyon tane koku var. Burnum hala sızlıyo koklamaktan o ayrı tabi. Bunlar benim beğendiklerim daha çook şey var. Hangi sokağa girseniz kemanlı adamlar var kulağınızın dibinde çalıyorlar ama hiçte rahatsız etmiyo hafif hafif. Ortamın büyüsüne kapılıyorsunuz hemen. Palyaçolar balonlarla allıballılarla geziyorlar. Heryeri Nasreddin Hocalar sarmış. Canlı müzikler, derneklerin sergileri derken çıkılmıyo sokaktan. Gidin görün derim.

2 yorum:

  1. 4 yıldır Ankara'dayım, defalarca Hamamönünü duydum ama ilk kez çok gitmek istedim.:)

    Şallara bayılıverdim çok hoşlar :))))

    YanıtlaSil
  2. Bende daha önce nasıl gitmemişim diyorum:) Şalları da gidersen mutlaka görürsün kadınların en çok biriktiği yere bak :)
    Bu arada blogumun ilk yorumu teşekkür ederim ;)

    YanıtlaSil