• Anasayfa
 • İnstagram
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • Bloglovin
 • Googleplus
 • Rengarenkatölye
 • 1 Mart 2016 Salı

  Hediye paketi süsleme ♥


  Hediyeleşmek, hobilerim arasında en sık yaptıklarımdan, en mutlu olduklarımdan :) Hobim diyorum çünkü özellikle doğum günü, yılbaşı, sevgili günü olsun diye beklemem, canım ne zaman istediyse hemen yaparım, alırım. Hediyeye uğraşırım ama paketine daha bi uğraşırım, özenerek süslerim. Evde bi kutu dolusu hediye paketi biriktirmiş olmama rağmen vaktim olduğunda kendim özel bi şeyler yapmaya çalışırım. 


  Bi arkadaşınıza, kardeşinize, sevgilinize eşinize ne zamandır hediye almıyor musunuz ? O zaman çok istediği bi şeyi veya düşündüğünüzü gösterecek minik bir hediye alarak / yaparak bi adım atabilirsiniz. İllaki adı konulmuş bi gün olmasına gerek yok bugün yapın, en kısa zamanda :) Ve ona daha da önemli olduğunu hissettirmek için paketini de süsleyin, ister minik bi şey kondurun, ister bulduğunuz her fikri uygulayın :)

  Hediye vereceğiniz şanslı kişinin sevdiği şeyler, en sevdiği renk, belirgin bir özelliği, belki bir masal kahramanı sevmesi, belki minik çiçeklerden hoşlanması hediye paketinizin temasını belirleyecek :) Şu sıralar çok popüler olan Küçük Prens, çeşit çeşit çiçek desenleri, pembenin tonları, benim çok hoşlandığım yıldız, bulut, yağmur desenleri, eğer erkek arkadaşınızsa ve benimki gibi StarWarsseverse temayı Star Wars olarak belirleyebilirsiniz.Hediyeyi boyutuna göre karton kutuya, metal kutuya, kese kağıdına koyabilirsiniz. Renkli kağıtları ya da fon kartonlarını, bant ya da zımba yardımı ile kenarlarını kapatıp paketi de kendiniz yapabilirsiniz. Markalı kutuları yapışkanlı kağıtlarla, desenli, renkli bantlarla kaplayıp ya da boyayıp evdekileri değerlendirebilirsiniz.

  Belirlediğiniz paketin üzerine yapıştırmak için aldığınız çıktılar, renkli kağıtlar, elişi kağıtları, fon kartonları, renk renk kurdeleler, pullar, desenli bantlar, damga, renkli kalemler, ip, zımba, bant, makas...  

  Seçtiğiniz temaya uygun gönlünüzce süslemeye geldi sıra. İşin en keyifli kısmı. :) 

  Blogda daha önce çıktısı alınabilir desenler, dekupaj için desenler, etiketler paylaşmıştım. Bu yazılardan da fikir alabilirsiniz. Yapmak istediğiniz daha farklı bi şeyse Pinterest'te çeşit çeşit desenler var bu iş için, istediğinizi aratıp birsürü modele ulaşabilirsiniz. 

  Kaplama kağıtlarına, renkli elişi kağıtlarına desenler çizip kesip yapıştırabilirsiniz.

  İplerden, kurdelelerden yapıştırarak basit şekiller oluşturabilirsiniz.

  Varsa damgalarla şekiller yapabilirsiniz. Damganız yoksa ve bu işlerle uğraşmayı seviyorsanız bir silgiye istediğiniz şekli çizip şekil dışında kalan yerleri bıçakla kazıyarak kendinize el yapımı bir damga hazırlayabilirsiniz. Daha sonra jel kalemlerle ya da highlighterla silginin şekilli yerini boyayıp istediğiniz yere basın.

  Yapıştırma işleri bittikten sonra, renkli kalemleri alın, eksikleri tamamlayın. Kalpler, yıldızlar, italik yazılar.. aklınıza ne geliyorsa..

  Notsuz hediye olmaz, hediyenin kimden olduğu konusunda da sürpriz olsun istemiyorsanız :) Bunu minik bi kağıda sadece isminizi yazıp kağıda minik bi çiçek iliştirerek de yapabilirsiniz, bir kartpostala iyi dileklerinizi yazarak da, uzunca bir mektupla verdiğiniz değeri hatırlatarak da.

  Bundan sonra paket yaptıkça fotoğraflayıp paylaşmayı düşünüyorum :) Siz de fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çooook mutlu olurum :)

  Rengarenk kalın! 

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder