• Anasayfa
 • İnstagram
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • Bloglovin
 • Googleplus
 • Rengarenkatölye
 • 10 Ağustos 2018 Cuma

  Balkon Dekorasyon Fikirleri ♡

  Merhaba!

  Hafta sonuna yakışacak şirin, rengarenk, içimizi ısıtacak balkon dekorasyon fikirleri konuşalım ♡

  Büyük küçük farketmez bi balkonunuz olsun yeter çay saatlerini güzelleştirmek, sohbetlerinize esinti katmak, güneş ışığını yakalayabilmek için. ♡

  Sokaklarda gezerken bazen evlerin balkonlarına bakınıyorum çoğu boş. Neden? Zillere basıp 'neden balkonda hiç oturmuyorsunuz ?' diye sorasım oluyor :)) Hele ki manzaralı ya da en azından caddeye bakan önü açık balkonların boş olmasını anlamıyorum :) Benimki evlere baktığı halde bayılıyorum. Yakan güneş gittiğinde hemen balkonda alıyorum soluğu :)

  Hadi biraz içimizi açacak balkonlara misafir olalım :) Görseller pinterestten, gezinirken kaydettiklerim.


  Evde daha sadelik sevsem de balkonlara renkler, şirinlikler yakışıyor bence ♡  Bank ve sallanan koltuk fikrini çok seviyorum. Tam şurada elinizde bi fincan çayınız, kiminle muhabbetin dibine vurmak isterdiniz? :))


  Renkli toplar ♡ Bu toplarla tam bir masal diyarı olmuyor mu balkonlar :) 

  Yerlere ya da çiçekliklere konulmuş çiçekler klasik geliyorsa duvara asılmış çiçeklere ne dersiniz? Bence harika! Vakit ayırabilirsem benim de uygulamak istediğim bi fikir. Tabi bizim balkonlarda sıra sıra ipe dizilmiş dolmalık biberlerden patlıcanlardan kendilerine yer bulabilirse çiçekler :))


  Balkon demek küçük bi bahçe demeksee yerlere neden çim halı sermeyelim ♡ Birçok yerde satılıyor metre halı gibi veya kare kare. Balkonunuz cam kaplıysa temizlik sorunu da olmaz, bence kilim halı yerine çok daha güzel fikir!


  Benim balkonum küçük hiçbir şey yapılmaz diyorsanız, neler neler yapmışlar.. Zamanında ben de düzenlemiştim şu kadarcık balkonumu, önceki yazılarımdan ulaşabilirsiniz ♡ Bi masa iki sandalye yeter ♡  Sedir tarzı severseniz benim henüz uygulayamadığım bir fikrim var. Annem eski sandığını atarken ben saklamıştım, hala bodrumda duruyor. Onu boyayıp üstüne minderler dikip geçirmeyi düşünüyorum. Üstüne de birkaç yastık attık mı tamamdır :) Sandık olduğu için depolama artısı da var tabi. Eğer evinizde hala o sandıklardan varsa elden çıkarmadan önce bi düşünün :)


  Kısacası bence balkon demek, tabiki renk renk çiçekler, rengarenk toplar, ışıklar, çayımı kahvemi bir de fesleğenimi orta yerine koyabileceğim ufak da olsa bir sehpa, hava serinlediğinde üzerime alabileceğim sandalyeye ardılı bir şal.... vee tüm bunlara eşlik edecek sevdiklerim.. demek 

  Sizin de balkon için güzel fikirleriniz varsa duymak ve uygulamak isterim 

  Mutlu günler   →→→Benim Şirin Balkon Cafe'm ! ♡  6 yorum:

  1. Çok güzeller . Ben de balkonda oturmayı çok severim . ☺️ Benim balkonum da çiçeklerimle süslü , insana huzur veriyor . Mutlu günler diliyorum. 🌸

   YanıtlaSil
  2. Yorumunuzu okuyunca bile balkonunuzu hayal edip huzur doldum :)

   YanıtlaSil
  3. Hazır balkonumu düzenliyorken biraz not alayım burdan:))

   YanıtlaSil
  4. Hepsi çok güzel ya keşke birinden biri bizim evde olsa diyo insan ahh ahhh :)
   Bu arada selamlar yeni keşfettim blogunuzu banada beklerim :)

   YanıtlaSil